پارچه خواننده امامزاده سرگرمی آمریکا

پارچه: خواننده امامزاده سرگرمی آمریکا سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فوتی سیاسی هستیم / عضو پیشین شورای نگهبان

مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است شورای نگهبان سال ٨٨ سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی نژاد را رد صلاحیت کند؛ ولی اعتقاد بودند محمد خاتمی صلاحیت

فوتی سیاسی هستیم / عضو پیشین شورای نگهبان

عضو پیشین شورای نگهبان: فوتی سیاسی هستیم

عبارات مهم : نگهبان

مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است شورای نگهبان سال ٨٨ سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی نژاد را رد صلاحیت کند؛ ولی اعتقاد بودند محمد خاتمی صلاحیت ریاست جمهوری در دور دوم را نداشته هست. او گفته: «اعضای شورای نگهبان آن وقت (سال ٨٠) به اتفاق آرا اعتقاد بودند که خاتمی صلاحیت ریاست جمهوری در دوره دوم را ندارد؛ ولی اعتقاد بودند که تأییدنکردن او بحرانی را جهت کشور درست می کرد؛ یعنی تأیید خاتمی بد بود و تأییدنکردنش جهت کشور بدتر».

فوتی سیاسی هستیم / عضو پیشین شورای نگهبان

او گفته: «اگر مدیر جمهور منتخب را در دوره دوم رد صلاحیت می کردند، مسئله و ضعف قانونی جهت ادامه کار ایجاد می شد؛ چون شورای نگهبان باید ناظر بر وضع موجود نظر دهد. اگر بخواهد مدیر جمهور مستقر را رد صلاحیت کند، عملا ادامه کارش در هشت ماه باقی مانده تا تحویل به دوره بعدی معنایی نخواهد داشت.

از طرف دیگر، شورای نگهبان نمی تواند بر اساس آینده نظر دهد. اگر قرار باشد مدیر جمهوری برکنار شود، باید او را عزل کنند». آن وقت بعضی اصلاح طلبان مانند عباس عبدی اعتقاد بودند محمد خاتمی نباید دوباره نامزد بشود. خاتمی ولی آمد و در روز عضویت بغض کرد و گفت: «من با اندیشه و منش های خاصی چهار سال پیش آمدم و این برنامه ها مورد پذیرش ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران قرار داده شد و کوشیده ام بر عهدی که با ملت بسته ام، همچنان استوار باشم».

مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است شورای نگهبان سال ٨٨ سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی نژاد را رد صلاحیت کند؛ ولی اعتقاد بودند محمد خاتمی صلاحیت

محمدرضا عباسی فرد، حسن حبیبی، سیدرضا زواره ای، احمد علیزاده، علی آراد و محمدرضا علیزاده در آن سالی که ذوالنور راجع به آن صحبت می کند، یعنی سال ٨٠، عضو حقوق دان شورای نگهبان بودند. احمد جنتی، رضا استادی، محمد مؤمن قمی، غلامرضا رضوانی، حسن طاهری خرم آبادی و محمد یزدی نیز عضو فقهای شورای نگهبان بودند.

سراغ محمدرضا عباسی فرد رفتیم تا از او بپرسیم آیا این روایت ذوالنور راجع به توافق و میل به اعضای شورای نگهبان مبنی بر رد صلاحیت محمد خاتمی در دور دوم صحت دارد یا خیر. عباسی فرد که سال ٨٢ از عضویت شورای نگهبان استعفا داد، ابتدا پاسخ صریحی به ما نداد و صرفا گفت: «من بررسی می کنم و بعد پاسخ شما را می دهم. در این سال ها تلاش کرده ام که از سیاست کناره بگیرم». در تماس دوم و اصرار «شرق» به شوخی گفت: «ترجیح می دهم این مسئله را از مرحوم دکتر حبیبی که آن وقت معاون اول آقای خاتمی و عضو حقوق دان شورای نگهبان بودند، سؤال کنید». «شرق» در پاسخ عباسی فرد گفت: «ولی ایشان که فوت شده است است». عباسی فرد نیز پاسخ داد: «ایشان از نظر فیزیکی فوت شده است و ما هم از نظر سیاسی جزء فوتی ها هستیم!».

مادرم به خوابم آمد و گفت به احمدی نژاد رأی بده

سخنان ذوالنور راجع به نگاه شورای نگهبان به احمدی نژاد در انتخابات سال ٨٨، در شرایطی است که نه تنها هیچ سندی مبنی بر میل به اعضای شورای نگهبان بر رد صلاحیت احمدی نژاد دیده نمی شد، بلکه برعکس همه رفتارها و سخنان حاکی از میل به صددرصد اعضا به ادامه ریاست جمهوری احمدی نژاد بود. آیت الله احمد جنتی در خطبه های ١٧ آبان ٨٧ حمایتی تمام قد از دولت احمدی نژاد داشت و گفت: «ریخته اند به جان دولت هرچه می خواهند می گویند.

فوتی سیاسی هستیم / عضو پیشین شورای نگهبان

کور خوانده اند که یک روزی مردم مملکت را دو دستی تقدیم ارزش می کنند». او همچنین در خطبه های نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به نامه احمدی نژاد به اوباما گفت: «این نامه (نامه احمدی نژاد به مدیر جمهور آمریکا) فوق العاده است و عقیده من این است که از الهامات خدا بود… توصیه می کنم این نامه را فرزند ها همه بخوانند و در مدارس و دانشگاه ها خوانده شود و صداوسیما نیز مکرر آن را بخواند… این گونه حرف زدن، الهام خداوند است».

او سال ٨٤ هم در یکی دیگر از خطبه هایش می گوید: «مردم با اشک و نذر و نیاز و توسل به خدا در سوم تیر یکی از هم قدهای خود را گزینش کردند. کمک خدا در حادثه، مشهود است.

مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است شورای نگهبان سال ٨٨ سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی نژاد را رد صلاحیت کند؛ ولی اعتقاد بودند محمد خاتمی صلاحیت

یکی از دوستان نقل می کرد آن وقت سوار تاکسی شده است بود و راننده تاکسی گفته بود من می خواهم به آقای احمدی نژاد رأی بدهم؛ لیکن مادرم که چندسالی است مرده دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی نژاد رأی بده… غالبا مواضع و شاخصه های وجودی مدیر جمهور را می پسندم؛ مانند راحت زیستی، تواضع، پرکاری، عدالتخواهی صادقانه، علاقه به خدمت به محرومین، شهامت و دلیری در اقدام به کارهای سنگین و احیانا خطرناک، مبارزه با ظلم و فساد و استکبار و سلطه طلبان زورگو در حد تحقیر آنها و برخورد از موضع قدرت با آنها، ابتکار در عمل که هر لحظه حرف اول را مبتکران می زنند.

این مجموعه خصالی است که من در هر که باشد او را دوست دارم و از او حمایت می کنم و این خصال در افراد گذشته وجود نداشته و یا کمتر وجود داشته است و مردم هم به همین دلیل، آن آراي اوج را به او دادند».

فوتی سیاسی هستیم / عضو پیشین شورای نگهبان

یکی دیگر از فقهای شورای نگهبان؛ یعنی آیت الله مؤمن هم در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ وارد میدان حمایت از محمود احمدی نژاد شد «او در یکی از گفت وگوهای خود در حمایت از احمدی نژاد گفته بود: «من آقای احمدی نژاد را از سه نامزد دیگر بهتر می دانم. باید فردی از سوی مردم گزینش شود که صلاحیت مورد نیاز را جهت اداره مملکت داشته باشد و خواسته و دستورات پیامبر(ص) و امامان(ع) را برآورده سازد».

آیت الله محمد یزدی نیز در جریان انتخابات ٨٨ از احمدی نژاد حمایت و در بیانیه ای اعلام کرد که نظر جامعه مدرسین در انتخابات ٨٨ احمدی نژاد هست. در بخشی از این بیانیه آمده بود: «جناب آقای احمدی نژاد در مقایسه با سایر افراد به ارزش های اسلامی توجه بیشتری داشته و شاخص های موردنظر امام و رهبری را رعایت می نماید. نظر شخصی بنده به عنوان یکی از اعضای جامعه مدرسین قبلا اعلام شده است است و مجددا عرض می کنم به هیچ وجه مجوز شرعی جهت عبور از آقای احمدی نژاد را ندادیم و البته این نظر شخصی بنده می باشد».

همین حمایت ها باعث شد تا جریان برابر احمدی نژاد، شورای نگهبان را متهم به جانبداری از احمدی نژاد کند.

در همین ارتباط محسن اسماعیلی، از حقوق دانان شورای نگهبان، در گفت وگو با برنامه شناسنامه در روز جمعه در تصویر العمل به این اظهارنظر و طرفداری از یک نامزد خاص در انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ گفت: «من این صحبت را قبول ندارم، ولی ای کاش این اظهارنظرها انجام نمی شد. این اظهارنظرها به معنای دخالت در نتیجه انتخابات نبود. بدون رودربایستی عرض می کنم که بعضی از اعضای شورای نگهبان (که البته من جزء آنها نبودم) شیفته آقای احمدی نژاد بودند و به ایشان حسن ظن داشتند».

از میان حقوق دانان شورای نگهبان نیز بودند کسانی که شیفته محمود احمدی نژاد بودند. غلامحسین الهام و ابراهیم عزیزی، دو حقوق دان شورای نگهبان، به ترتیب در دولت نهم عهده دار وزارت دادگستری و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی مدیر جمهور بودند. عزیزی و الهام در میتینگ تبلیغاتی مدیر جمهور در مصلای پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور پیدا کردند. غلامحسین الهام بعد از گذشت هشت ماه از حضورش در میتینگ تبلیغاتی محمود احمدی نژاد در مصلای تهران، پذیرفت که حضورش در آن مراسم به عنوان یک عضو حقوق دان شورای نگهبان علی رغم قانون بوده هست. او گفت: «بنده سخنگوی ایشان بودم و مردم مرا نیز با این سمت می شناختند، ولی من اعتراف می کنم که اشتباه کردم، ولی اضطرار بود».

شرق

واژه های کلیدی: نگهبان | انتخابات | رد صلاحیت | احمدی نژاد | محمد خاتمی | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | نتیجه انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz